Kurumsal & Bireysel

Temel & İleri Seviye SEO Eğitimi

İhtiyaçlarınıza özel olarak hazırlanmış SEO eğitimiyle hedeflerinize ulaşın.
Home-7-Banner-Image
SEO NEDİR?

Neden Seorative?

SEO, açılan web sitelerinin arama motorlarına uygun hale getirilmesine verilen bir isimdir. SEO sayesinde arama motorları siteleri doğru şekilde tanıyarak ziyaretçi trafiğinin yükselmesini sağlarlar. Bu sayede de web sitelerinin daha çok kitlelere ulaşması ve arama yapan kişilerin siteyi görmeleri sağlanır.

 

Bu nedenle web sitesi sahiplerinin SEO çalışması yapması gerekir. Bunun için Seorative Bilişim Hizmetleri olarak kişilere ve kurumlara özel SEO eğitimi veriyoruz. Verdiğimiz kapsamlı eğitimler sayesinde çeşitli amaçlarla kullanılacak web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlayacak bilgilerin edinilmesini sağlıyoruz.

SEO Eğitimi

Arama motoru optimizasyonu olarak anılan SEO çalışmalarının mutlaka yapılması gerekir. Bu çalışmalar sayesinde web sitesinin ziyaretçi sayısı artar ve site arama motorlarında ilk sıralarda bulunur. Ancak bu çalışmaların yapılmaması sitenin görünürlüğünü azaltır ve web sitesi ilk sayfalarda görülmediği için ziyaret edilmez.

 

Bu da sitenin daha az kişi tarafından tanınmasını ve hizmet talep edilmesini azaltır. Bunun için SEO çalışmalarının yapılması ve site içeriğine uygun anahtar kelimelerin kullanılması gerekir. SEO çalışmalarını öğrenmenin yolu ise Seorative SEO eğitiminden geçer.

Firma olarak verdiğimiz SEO eğitimi farklı türlerde bulunur. Böylelikle müşterilerimiz istedikleri eğitimi tercih ederek SEO çalışmalarını yapma imkanı bulabilirler. SEO eğitimlerimiz temel düzey, ileri düzey, kurumsal, örgün ve online SEO eğitimleri olarak gruplandırılır.

SEO Eğitiminin Avantajları

SEO eğitimi web sitesi veya firma için belirlenen hedeflere daha kolay ulaşmayı sağlar. Öğrenilecek SEO çalışmaları anahtar kelime ve içeriklerle hedef kitleye hitap etmeyi sağlayacağından daha çok müşteriye ulaşmak mümkün olur.

Rakip Firmalar ile Rekabet

Eğitim sonrası yapılacak SEO çalışmaları sayesinde sitenin arama motorunda ilk sıraya gelmesi sağlanır.

Bu sayede rakip firmanın önüne geçilir ve arama yapan kişilerin SEO çalışması yapmış siteyi tercih etmeleri sağlanmış olur. Ayrıca arama motorlarında ilk sırada yer alarak siteyi kullanan firmanın güvenilir firma olarak kabul edilmesi yaygın bir kanıdır.

Tüm SEO Süreci

SEO eğitimimizi alan kişilerin neler kazanacağı, eğitime katılma konusunda tereddüt yaşayan kişiler tarafından merak edilir. Eğitimimize katılan kişiler baştan sona kadar tüm siteyi optimize etmeyi öğrenir. Bu sayede anahtar kelimeden içeriğe kadar tüm detaylarıyla sitenin arama motoruna uygun hale gelmesini sağlar.

SEO Eğitiminin Amaçları

Firma olarak kişi ve kurumlara verdiğimiz SEO eğitiminin belirli amaçları vardır. Bu amaçları gerçekleştirmek adına eğitim ekibimiz tüm imkanlarıyla çalışır ve eğitim sonunda SEO’yu tam anlamıyla öğrenen bireylerin ortaya çıkmasını sağlar. SEO eğitimimizin amaçlarından bazıları ise şunlardır:

SEO Uzmanı Yetiştirmek

Online ve örgün şekilde verdiğimiz SEO eğitiminin en önemli amacı SEO uzmanlarının yetişmesini sağlamaktır. Bu sayede kendisi SEO bilgisine sahip olmayan kişiler uzmanlarla çalışarak sitelerinin ilk sırada yer almasını sağlayabilirler. Böylelikle ziyaretçi çekmeyen sitelerin arama motorlarını meşgul etmesinin önüne geçilmiş olur.

Firma Tanıtım Çalışmalarının Doğru Şekilde Yapılmasını Sağlamak

SEO eğitimleri sayesinde firmaların web siteleri üzerinden yapılacak tanıtım ve reklam çalışmaları doğru bir şekilde yapılır. SEO sayesinde hedef kitle belirlemek ve hedef kitleye hitap edecek site içeriklerinin hazırlanması mümkün olur. Bu sayede sitenin doğru kişilerin dikkatini çekmesi sağlanabilir.

SEO İşleyişinin İnsanlar Tarafından Anlaşılmasını Sağlamak

SEO eğitimleri SEO’nun nasıl işlediğini, hangi durumlarda kullanıldığını ve hangi çalışmaları içerdiğine dair bilgi edinilmesini sağlar. İşleyişi tam anlamıyla kavrayan kişiler edindikleri bilgileri kullanarak çalışma yaparlar. Böylelikle web sitelerinin iyileştirilmesi daha kolay olur.

Google Arama Motoru Hakkında Detaylı Bilgi Edinilmesini Sağlamak

SEO çalışmaları sayesinde içeriklerinin arama motoruna uygun olması arama yapan kişilerin ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca ulaşmalarına ve böylelikle sitede uzun süreli kalmalarına yardımcı olur.

Temel Düzey SEO Eğitimi

Firmamız tarafından verilen SEO eğitimlerinin başında temel düzey SEO eğitimi bulunur. Bu eğitim SEO’yla ilk defa tanışacak kişiler, web sitesi açmak isteyenler, e-ticaret sitesi sahipleri ve blog sahiplerinin alabileceği bir eğitimdir. Bu eğitim sayesinde SEO hakkındaki en temel bilgiler öğrenilir. Eğitimde öğrenilecek bilgiler arasında ayrıca google algoritması, arama motorunda sitenin üst sıralarda yer alması ve anahtar kelime belirleme gibi konularda bilgi sahibi olmak mümkündür.

Temel düzey SEO eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayanlar ise firmamız tarafından verilen ileri düzey SEO eğitimini alarak bu konu hakkındaki tüm detayları öğrenme imkanı bulabilirler. İleri SEO eğitimi sayesinde web sitelerindeki tüm eksiklikleri tamamlayarak arama motorunda ilk sırada yer alıp firmalarının yükselişini garantileyebilirler.

Temel Düzey SEO Eğitimi İçeriği

Temel düzey SEO eğitimine katılan kursiyerlerimiz SEO’ya dair pek çok konu hakkında web siteleri için kullanabilecekleri bilgilere sahip olurlar. Verilen 48 saatlik eğitimimiz daha çok pratiğe dayandığı için tüm öğrendiklerini kurs bitiminde uygulayacak seviyeye gelebilirler.

Temel Düzey SEO Eğitimi Alanlar Nerede Çalışabilecek?

Firmamızı tercih ederek temel düzey SEO eğitimi için kayıt olanlar ve eğitimi başarıyla tamamlayanlar şu alanlarda çalışabilirler; dijital pazarlama şirketleri, reklam şirketleri, e-ticaret siteleri, sosyal medya ve içerik pazarlama şirketlerinde çalışabilirler. Eğitimimizi alan kişiler bu şirketlerde SEO uzmanı, içerik yöneticisi, sosyal medya uzmanı, metin yazarı, içerik uzmanı, dijital pazarlama uzmanı ve marka yöneticisi olarak çalışabilirler.

Temel Düzey SEO Eğitiminde Neler Öğrenilecek?

Temel düzey SEO eğitimine katılan kişilerin 48 saatlik eğitim esnasında görecekleri üniteler ve konular şunlardır;

 • Site içi SEO çalışmaları
 • Anahtar kelime araştırması
 • İçerik geliştirmeleri
 • Teknik geliştirmeler
 • Site dışı SEO çalışmaları
 • Anchor text nedir, çeşitleri nelerdir?
 • Link inşası taktikler
 • Takip backlink analizinin önemi
 • Anti SEO çalışmaları
 • Zararlı backlinkleri tespit etme ve reddetme süreci
 • SEO dışı faaliyetlerin SEO’ya etkisi
 • SEO çalışmalarında ve analizlerinde kullandığımız araçlar
 • Site çeşitlerine özel SEO stratejileri
 • Bonus konular

Temel Düzey SEO Eğitimi Alanlar Nerede Çalışabilecek?

Firmamızı tercih ederek temel düzey SEO eğitimi için kayıt olanlar ve eğitimi başarıyla tamamlayanlar şu alanlarda çalışabilirler; dijital pazarlama şirketleri, reklam şirketleri, e-ticaret siteleri, sosyal medya ve içerik pazarlama şirketlerinde çalışabilirler. Eğitimimizi alan kişiler bu şirketlerde SEO uzmanı, içerik yöneticisi, sosyal medya uzmanı, metin yazarı, içerik uzmanı, dijital pazarlama uzmanı ve marka yöneticisi olarak çalışabilirler.

İleri Düzey SEO Eğitimi

İleri düzey SEO eğitimi dijital pazarlama ve diğer alanlarda SEO’nun gerekliliğinin farkında olan kişilere uzmanlık sağlamaları adına verdiğimiz bir eğitimdir. Bu eğitimi temel düzeyde SEO bilgisine sahip olan kişiler alabilirler ve edindikleri bilgileri pekiştirerek SEO uzmanlığı alanında mesleki kazanım sağlayabilirler. Bu sayede SEO uzmanlığı veya SEO departmanı çalışanı olarak gelir elde edebilirler. Verdiğimiz eğitim sayesinde kursiyerlerimiz optimizasyon konusunda en güncel bilgileri öğrenirler ve pratik yaparak bu bilgileri değerlendirme imkanı bulurlar.

İleri düzey SEO eğitimi alınması sayesinde web siteleri için tüm SEO bilgisinin öğrenilmesi mümkün olur. Böylelikle marka ve web sitesi ilk sıraya yükselir. Bu yükseliş rakiplerin önüne geçmeyi ve sektörde lider olmayı sağlar. Aynı zamanda da elde edilen gelirin yükselmesine imkan tanır. Alınan bu eğitim sayesinde üçüncü kişilere ihtiyaç duyulmadan ve ödeme yapılmadan SEO çalışmalarının yapılması mümkün olur.

İleri düzey SEO eğitimimize katılması mümkün olan kişiler ise şunlardır; freelancer SEO uzmanlığı yapmak isteyenler, e-ticaret sitesi sahipleri, dijital pazarlama şirketi SEO uzmanları, dijital pazarlamaya ilgisi olanlar ve kurumsal SEO bilgisi almak isteyenlerdir.

İleri Düzey SEO Eğitimi İçeriği

Temel düzey SEO eğitimini tamamlayan kişiler için sunduğumuz ileri düzey SEO eğitiminin içeriğine dair detaylar aşağıdadır;

İleri Düzey SEO Eğitimi Alanlar Nerede Çalışabilecek?

İleri düzey SEO eğitimi alan kişilerin çalışabilecekleri sektörlerin başında ise dijital pazarlama, sosyal medya ve reklamcılık sektörü yer alır. yerler genel olarak SEO departmanlarıdır. Bu departmanlarda SEO uzmanı olarak çalışabilirler. Ayrıca bilgilerini belirli bir firmaya bağlı olmadan freelancer seo uzmanı olarak çalışarak kullanıp para kazanabilirler.

İleri Düzey SEO Eğitiminde Neler Öğrenilecek?

İleri düzey SEO eğitimimizde 48 saat süreyle verdiğimiz bir eğitimdir. Ünitelere ayrılmış olan SEO konulara SEO eğitmeni aracılığıyla online veya örgün şekilde verilir.

 • SEO nedir?
 • SEO tarihçesi nedir?
 • Arama motorları nasıl çalışır?
 • SEM ve SEO arasındaki farklar
 • Anahtar kelime süreçleri
 • On page SEO çalışmaları
 • Of page SEO çalışmaları
 • Google algoritmaları
 • Rekabet analizleri
 • Rakip SEO stratejisini anlama
 • SEO raporu nasıl olmalı?
 • Arama motoru cezaları
 • SEO uzmanında olması gerekenler

Bu konu başlıkları yanı sıra temel düzey SEO eğitiminde değinilen konulara ayrıntılı olarak ileri düzey SEO eğitiminde de yer verilir. Bu sayede öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi sağlanır ve web siteleri bu bilgilerin kullanılmasıyla tam anlamıyla Google’a uyumlu hale getirilebilir.

SEO Eğitimine Kimler Katılmalı?

Home-7-Email-Research-Image
Bilgisini Arttırmak İsteyenler

SEO uzmanı olarak kendisini geliştirmeyi isteyenler

Home-7-Digital-Marketing-Image
Resmi Kuruluşlar ve Kişilikler

Resmi kişilikler ve tüzel kişilikler: devlet kurumları, vakıflar, dernekler ve devlet kuruluşları (departman olarak eğitime katılabilirler.)

Home-7-Real-Time-Analytics-Image
Özel Kuruluşlar ve Bireyler

Özel ve küçük çaplı olan kurumlar ile bireyler: işletme sahipleri, kobiler, e-ticaret sitesi sahipleri, markaların pazarlama yetkilileri ve şirketler

Home-7-Search-Engine-Optimization-Image
SEO Yöneticiliği Yapmak İsteyenler

SEO uzmanı olanlar ve eğitim ile bilgisini artırarak SEO yöneticiliği pozisyonuna yükselmek isteyenler.

Home-7-Link-Building-Service-Image
İşletme Kurmak İsteyenler

İşletme kurmak ve işletmesini organik aramalarda üst sıralara taşımak isteyenler.

Home-7-Content-Marketing-Image
Dijital Ajansta Çalışmayı Düşünenler

SEO eğitimi alarak, dijital ajansta çalışmak ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyenler.

Bilgilerini Pekiştirmek İsteyenler

SEO bilgilerine sahip olmasına rağmen bilgilerini pekiştirmek isteyenler

Home-7-Market-Research-Image
SEO Uzmanlarını Denetlemek İsteyenler

Almış olduğunuz SEO hizmeti süreci içerisinde uzmanları denetlemek ve yapılan SEO işlemlerini daha iyi anlamak isteyenler.

Neden Kurumsal SEO Eğitimi?

SEO’ya ihtiyaç duyan alanların başında dijital pazarlama gelir. Dijital pazarlamanın internet kullanımına bağlı olarak ortaya çıkması ve şirketlerin varlık sürdürebilmeleri için sitelerin SEO’ya uygun hazırlanması gerekir. Bunun için dijital pazarlama alanında çalışan kurumsal firmaların bu eğitimi almaları gerekir.

Kurumsal SEO Eğitimi

Kurumsal SEO eğitimi kurumsal firmalar ve bu firmaların SEO departmanlarına özel olarak verdiğimiz eğitimdir. Bu eğitim sayesinde SEO departmanı çalışanları kurumsal web sitelerinin optimizasyonunu yapabilirler. Eğitim sonunda kurumsal SEO işlemleri için gerekli terimler, kriterler, amaçlar ve gerekli aşamalar öğrenilir.
Bu bilgilerin edinilmesi sayesinde kurumsal web sitesi arama motorunda ilk sırada yer alır. Ayrıca bu sıralamanın geçici değil kalıcı hale gelmesi sağlanabilir. Bu sayede şirketlerin daha fazla gelir elde etmesi mümkün olur.
Firmamızın vermekte olduğu kurumsal SEO eğitimlerine ise şunlar katılabilir; dijital pazarlama şirketleri, bilgi teknolojileri departmanları, halkla ilişkiler yetkilileri, reklam ve tanıtım sektörü çalışanları ile satış yetkilileridir. Bunun dışında eğitimlerimize SEO çalışmasını kendileri yapmak isteyenler, SEO çalışmalarını takip etmek isteyenler ve kurumsal sitesinin ilk sırada bulunmasını isteyenler katılabilirler.
Home-12-Crafting-Image
Dijital pazarlama çalışanları için kurumsal SEO eğitimi almak şu kazanımların elde edilmesini sağlar;
 • Ekip olarak SEO eğitimi alınması bu hizmetin başkaları tarafından sağlanmasının ve bedel ödemenin önüne geçmeyi sağlar.
 • SEO departmanının veya tüm şirketin SEO hakkında temel bilgileri edinmelerine yardımcı olur.
 • Alınan temel ve ileri düzey eğitimler sayesinde SEO çalışmalarını eksiksiz bir şekilde tamamlamaya yardımcı olur.
 • Şirketlerin kendi SEO’larını kendilerinin yapmasını sağlar.
 • SEO hizmeti alınmak istendiğinde verilen hizmete dair gerekli bilgileri bilmeyi ve gerektiğinde denetleme yapılabilmesini sağlar.
 • Web sitelerinin kusursuz hale getirilmesini sağlar.

Bu kazanımlar için firmamız yetkilileriyle iletişim kurarak kurum olarak SEO eğitimi detaylarını öğrenebilirsiniz. Böylelikle ekibinize aynı anda verilecek eğitim sayesinde web sitenizi iyileştirmek için vakit kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz.

SEO Eğitmeni Hakkında

Seorative Bilişim Hizmetleri kurucusu Kerem Süha METE o tarihten beri pek çok kişinin SEO hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamıştır. Verdiği eğitimler sayesinde insanların daha düşük maliyetler kullanarak çalışmalar yapmasını ve bu çalışmalar sayesinde hizmet ve ürün satışlarının daha yüksek olmasını sağlamıştır. Eğitmen ve verdiği SEO eğitimlerine dair detaylara ise sayfamızda yer alan referanslarımız bölümünden ulaşılabilir.

Firmamız tarafından düzenlenen SEO eğitimleri deneyimli SEO eğitmeni Kerem Süha METE tarafından verilir. Kerem Süha Mete 2017 yılından beri SEO üzerine çalışır ve eğitim verir. Ayrıca 2019 yılından beri Boğaziçi Enstitüsü’nde SEO üzerine 49 saatlik bir eğitim vermeye devam etmektedir.

Online SEO Eğitimi

Firmamız online SEO eğitimini uygulamalı olarak verir. Bu sayede eğitime katılan kişiler teorik bilgiler yerine pratik bilgilere de sahip olarak bizzat edindikleri bilgileri uygulayabilirler. Bunun dışında online eğitimde birebir öğrenme imkanı sunulur. Bu sayede eğitime katılan kişiler merak ettikleri ve anlamadıkları konuları eğitmenimize sorarak cevaplarını öğrenebilirler. Aldıkları cevapları eğitim esnasında uygulama imkanı da bulabilirler. Online eğitimde ders içerikleri video arşiv halinde sunulur. Bu sayede kursiyerler tarafından videolar istenildiği zaman izlenerek konuları pekiştirmek mümkün olur.

Ekibimizin verdiği online SEO eğitimi iki farklı türde tercih edilebilir. Bunlardan ilki hazır SEO eğitimidir. Bu eğitimde ders içerikleri hazır halde bulunur ve eğitime katılan kişiler bu içerikleri dinleyerek SEO hakkındaki gerekli bilgileri öğrenebilirler. Eğitim esnasında ilettikleri sorular kendilerine sonradan cevaplandırılarak gönderilir.

İkinci online SEO eğitimi için dersler canlı, online olarak verilir. Bunun için kişiler belirlenen saatlerde eğitime katılırlar ve ünite ünite SEO’ya dair bilgileri öğrenirler. Bu eğitimin tercih edilmesi durumunda konunun anlatıldığı anda eğitmene sorular sorulur ve cevaplar alınır.

Örgün SEO Eğitimi

Firmamız tarafından temel ve ileri düzey SEO eğitimleri örgün bir şekilde de verilir. Bunun için kişilerin örgün SEO eğitimi tercihinde bulunmaları ve kayıt olunması gerekir. Bu eğitim kurumsal firmaların talebine bağlı olarak ekibe özel olarak verilebilir. Ayrıca bireylerin de birebir bu eğitimi alması mümkündür. Bu sayede eğitmenle birebir bulunulacak ortamda SEO hakkındaki bilgiler daha iyi pekiştirilebilir.

Örgün SEO eğitimi şu şirketler ve ilgili departmanlarına verilir;  
 • E-ticaret sitelerinin e-ticaret departmanı çalışanları
 • Pazarlama şirketlerinin pazarlama departmanı çalışanları
 • Satış sektöründeki şirketlerin satış elemanları
 • Hizmet sektöründeki iş geliştirme departmanı elemanları
 • B2B şirketlerinin pazarlama departmanı çalışanları

Sizlerde şirket ve departman olarak örgün SEO eğitimi almayı düşünüyorsanız firma yetkililerimize ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ödemeyi yapmanız ve kaydınızı tamamlamanız durumumda ekip olarak örgün SEO eğitimine katılarak sitenizin ilk sırada yer almasını ve iyileştirilmesini sağlayacak bilgileri öğrenebilirsiniz.

Referanslarımız

SEO çalışması yapmayı düşünen kişiler alacakları örgün ve online SEO eğitimlerinin işe yarayıp yaramadıklarını merak ederler. Bunun içinde daha önce eğitimi alan kişilerin görüşlerine güvenirler.

Bunun için firma olarak SEO eğitimine katılan kişilerin yorum ve değerlendirmelerine Referanslarımız bölümünde yer aldık. Eğitimimize katılmayı düşünen kişiler bu bölümü inceleyerek kesin kararlarını verebilirler.

SEO Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SEO eğitimi hizmetlerimize dair detayları anlattığımız bu sayfada sıkça sorulan sorulara da cevap vermek istedik. Bu sorular sayesinde eğitime başvurmak isteyen kişilerin tereddütlerinden kurtulmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

SEO Eğitimine Herkesin Katılması Mümkün Mü?

Firmamızın deneyimli SEO eğitmeni aracılığıyla vermiş olduğu eğitimlere SEO hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve SEO çalışması yapmayı düşünen herkesin katılması mümkündür.

Neden SEO Eğitimi Alınmalı?

SEO eğitimi alınmalı çünkü bu eğitim sayesinde rakip firmalarla daha kolay rekabet edilebilir. Bunun yanı sıra alınan eğitimde edinilen bilgilerin kullanılmasıyla hazırlanan web sitelerinin Google vb. arama motorlarında üst sıralarda görünmek mümkün olur.

Online SEO Eğitimi Almak Mümkün Mü?

Evet firmamızda online SEO eğitimi almak mümkündür. Bunun için eğitime kayıt yaptırmak ve gerekli bilgilerle eğitim bölümüne giriş yapmak gerekir. Bu sayede eğitimlere katılarak SEO hakkındaki tüm bilgiler öğrenilebilir.

Temel Düzey Ve İleri Düzey SEO Eğitimlerinin Farkı Nedir?

Temel düzey SEO eğitimlerinde kursiyerlerimiz SEO hakkındaki en temel bilgileri, anahtar kelime belirlemeyi ve arama kriterlerine dair bilgileri öğrenirler. İleri düzey SEO eğitiminde ise edinilen bilgilerin iş hayatında detaylı bir şekilde kullanılması ve bu işin meslek olarak icrasına da bilgileri alırlar.

SEO Eğitimi İçin Neden Seorative Firmasını Tercih Etmeliyim?

SEO’yu gerçekten öğrenmek istiyorsanız Seorative firmamızı tercih etmelisiniz. Bu sayede isterseniz temel düzey isterseniz ileri düzey SEO öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra örgün, online ve kurumsal SEO eğitimi seçeneklerimizi de değerlendirebilirsiniz. SEO konusunda deneyimli eğitmenimiz aracılığıyla alacağınız eğitimle web siteniz üzerinden belirlediğiniz hedeflere daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Reklam maliyetlerini düşürebilir ve yapacağınız çalışmalar sayesinde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Eğitimlerimize katılmaya karar verirseniz eğitim detaylarımızı öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.