SEO Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu (SEO) uzmanları, web sitelerin arama motoru sonuç sayfasında en üst sıralarda yer almasını sağlar ve kullanıcı deneyimini iyileştirir. İnternet kullanıcıları, birinci sayfada yer alan ilk beş siteyi tıklama eğilimindedir. SEO uzmanları, kullanıcıların internet alışkanlıkları doğrultusunda web siteleri en üst sıralara taşır. Aynı zamanda web sitenin hizmet verdiği alan doğrultusunda satış arttırma, trafik çekme veya tanıtım yapma gibi hedefleri uygulamaktadır.

Seorative, deneyimli SEO uzmanlarından oluşan profesyonel ekibi ile arama motoru algoritmaları doğrultusunda sitenizi en üst sıraya taşımak için gerekli olan stratejileri uygular. Sitenizi en üst sıraya taşımak organik trafik, marka bilinirliği, satış ve etkileşimi doğrudan etkileyecektir.

SEO Uzmanına Nedir?

SEO uzmanı, web sitelerin arama motoru sonuç sayfasında üst sıralarda yer alması için gerekli olan site içi, site dışı ve teknik optimizasyonlarını yürüten ve analinizi yapan kişilere verilen unvandır. Başta Google olmak üzere Yandex veya Bing gibi arama motorlarında sitelerin en üstte yer alması için SEO uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda SEO uzmanları kullanıcılara kaliteli web deneyimi sunar.

SEO uzmanları, web sitelerin denetimini yaparak performansı ölçer. Aynı zamanda Google görünürlüğü, anahtar kelime analizi, sayfa hızı, mobil uyumluluk, rakip analizi, URL yapısı, site haritası vb. birçok konunun araştırılması SEO uzmanının görevidir. SEO uzmanı yaptığı araştırma sonucunda sitenin optimizasyonu için uygun bir strateji belirleyerek uygulamaya geçer. 

SEO Uzmanı ile Çalışmanın Avantajları

Markanız için bir SEO firması veya uzmanı ile çalışmanın başlıca avantajlarını birlikte inceleyelim:

 • Her şeyden önce zamandan tasarruf sağlar. Bir SEO uzmanı, siteniz için her gün çok sayıda analiz ve optimizasyon çalışmaları yapar. 
 • Size para ve kaynak tasarrufu sağlar. Nitelikli olmadığı halde kendi ekibinizden birini bu işe atarsanız sizin için daha fazla maddi yük olabilir.
 • Alanında uzman bir SEO uzmanı sayesinde sitenize en son SEO tekniklerinin uygulanmasını sağlamış olursunuz.
 • Organik trafik kazanarak sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırabilir, otoritenizi ve popülerliğinizi güçlendirebilirsiniz.
 • Zararlı sayılabilecek SEO kritlerinden ve modası geçmiş SEO işlemlerinden tamamen korunursunuz.
 • Web sitenizin düzenli bakımını ve güncellemelerini yalnızca bir SEO uzmanı yapabilir.
 • İyi bir SEO çalışması, markanız için güçlü bir yatırım haline gelir ve dijital dünyada sizi güçlendirir.

SEO Uzmanında Bulunması Gereken Özellikler

Eticaret dünyasındaki rekabetin hızlanması eticaretle uğraşan kişilerin rakiplerinin önüne geçmesini zorlaştırır. Rekabeti hakkıyla yapabilmek için hazırlanan eticaret sitelerinde SEO çalışmalarının yapılması gerekir. Bu çalışmalar en iyi şekilde SEO uzmanıyla çalışmak sayesinde yapılabilir. Ancak günümüzde iyi SEO uzmanı bulmak zordur ve bunun için bir uzmanda bulunması gereken özelliklerin bilinmesi gerekir.

SEO uzmanında bulunması gereken özellikler şunlardır;

 • Arama motoru optimizasyonu konusunda deneyim sahibi olmak
 • SEO araçlarını iyi bir şekilde kullanabilmek
 • Google, Yandex, Opera veya Bing gibi arama motorlarını tanımak
 • Site içi SEO ve site dışı SEO konularında bilgi sahibi olmak
 • Arama motoru algoritmalarını ve gelişmelerini öğrenerek uygulayabilmek
 • Güncel dijital pazarlama stratejilerini takip etmek ve uygulamak

Bu özelliklere sahip olan SEO uzmanlarını Seorative farkıyla bulabilirsiniz. Bu sayede web sitenizin hedef kitlesine ulaşmasını ve başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca SEO uzmanlığı kariyeri yapmak isterseniz sizler için sunduğumuz SEO eğitiminden de yararlanabilirsiniz.

Seorative Uzman Kadrosu İle Çalışmanızın Avantajları

SEO konusunda bilgi sahibi değilseniz ve web sitenizin Google ve diğer arama motorlarında üst sırada bulunmasını istiyorsanız Seorative uzman kadrosu ile çalışabilirsiniz.

Uzman kadromuz ile çalışmanız sizin şu avantajları kazanmanızı sağlar;

 • SEO çalışmalarınızın baştan sona kadar alanında uzman kişiler tarafından yapılır.
 • Arama motorlarındaki algoritma değişiklerini takip eder ve bu değişikliklere bağlı olarak optimizasyon çalışması yapılmasını sağlar.
 • SEO performansı ve rakip analizi gibi raporları uzman size sunduğu için durumunuzu net olarak kavrayabilirsiniz.
 • Web sitenizin daha fazla tıklanma alması ve ziyaretçi sayısında artış sağlanır
 • SEO çalışmalarınızın hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Böylelikle SEO için daha az vakit kaybetmiş olursunuz.
 • Seorative uzmanları web sitesi için doğru anahtar kelimelerin kullanılmasını sağlayacağından sıralamada normalden daha üst sıraya yükselmenize ve tanınmanıza yardımcı olur.

Bu avantajları elde etmek için bizimle iletişime geçin! 0216 314 11 22 iletişim numaramızı kullanarak veya info@seorative.com.tr mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

SEO Uzmanına Neden İhtiyaç Duyulur?

Marka hedeflerine ulaşmak, tüketicilerle sağlam bir iletişim kurmak ve dijital varlığı güçlendirmek için SEO uzmanlarına ihtiyaç duyulur. SEO uzmanları, hizmet verilen endüstri alanı fark etmeksizin web sitelerin başarılı olması için gerekli olan stratejileri analiz eder, iyileştirir ve rapor hazırlar. 

Seorative SEO uzmanlarıyla çalışarak elde edebileceğiniz bazı kazanımlar:

Sıralamaya Etkisi

SEO uzmanları, web sitelerin arama motoru sonuç sayfasında ilk sıralarda yer almasını sağlar. İnternet kullanıcılarının, bir marka veya web sitesini ilk sıralarda görmesi marka güvenirliği üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Aynı zamanda sitedeki ürün/hizmeti veya bilgiyi kullanışlı bulması halinde sadık bir müşteri kitlesi oluşacaktır.

Trafik Artışı

İşletme veya markaların ürün/hizmeti veya web sitesi çok kaliteli olsa dahi aradıkları kullanıcı kitlesine ulaşması için SEO uzmanlarına ihtiyaç vardır. SEO uzmanları, farklı kaynakları kullanarak organik trafiği ve dönüşüm oranlarını arttırır. 

Gelir Artışı

SEO uzmanları, web siteleri üst sıralara taşıyacak çalışmaları yürütürken markaların daha görünür olmasını sağlar. Görünür hale gelen markalar, popülaritesini ve satışlarını doğrudan arttıracaktır. SEO uzmanları, içerik stratejileri oluşturarak internet kullanıcılarının ilgisini çeker. Aynı zamanda SEO uzmanları ile pazarlama, satış ve tanıtım ile ilgili özel stratejilere sahiptir.

Markalaşmaya Etkisi

Günümüzde markaların dijital varlığını güçlendirmesi, kanıtlaması ve koruması gerekir. İnternette görünmeyen veya olumsuz yorumlara sahip olan markalar yoğun bir zaman ve bütçe harcasa dahi tüketiciler tarafından tercih edilmeyecektir. SEO uzmanları, web sitelerin güvenilir, eşsiz ve güçlü markalar haline gelmesini sağlar.

Seorative ile iletişime geçerek markanızı, işletmenizi ya da web sitenizi görünür hale getirebilirsiniz. Alanında deneyimli ve profesyonel SEO ekibimiz rakiplerinizin önüne geçmek, bilinirliğinizi arttırmak ve satışları yükseltmek gibi farklı hedeflerinize uygun stratejiler belirleyecektir!

Seorative ile Çalışmak Size Neler Kazandırır?

Seorative ile çalışmak ilk olarak sizlere uzman bir kadro ile çalışma avantajı sağlar. 2013 yılından beri SEO konusunda deneyim sağlamış olan Kerem Süha Mete ile çalışmanız SEO çalışmalarınızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.

 • Markanızın kısa sürede büyümesini sağlayabilirsiniz, Seorative müşteri ilişkilerine önem verdiği için ihtiyaç duyduğunuz her anda SEO uzmanı desteğinden yararlanabilirsiniz.
 • Seorative tercih ederek sonuç odaklı hizmet alma imkanı elde edebilirsiniz. Güncel dijital pazarlama stratejilerini kullanan uzman kadromuz sayesinde dijital pazarlama alanında firma olarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.
 • Seorative ile çalışmak sizlerin sadece danışmanlık değil birebir SEO hizmeti almanızı sağlar. Uzman kadromuz SEO çalışmalarını bizzat gerçekleştirerek marka ve firmanızın ihtiyacının karşılanmasını sağlar.
 • Uzmanlarımız tarafından aldığınız hizmet konusunda sürekli olarak bilgilendirilirsiniz. Bunun yanı sıra SEO çalışmaları sonucunda sizlere ayrıntılı rapor sunulur. Proje bazlı veya aylık olarak sunduğumuz raporlar sayesinde gidişat hakkında kesin bilgi sahibi olursunuz.

Bunlar dışında Seorative ile çalışmanın neler kazandıracağına dair merak ettiklerinizi web sitemizden ve telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Yükselmek için daha fazla vakit kaybetmeyin.