WordPress SEO

Anasayfa WordPress SEO

WordPress SEO

Dünyanın en yaygın içerik yönetim sistemleri arasında yer alan WordPress, kolay kullanımı ve SEO dostu özellikleriyle tercih ediliyor. WordPress blog sayfalarından e-ticaret sitelerine, medya sitelerinden sözlüklere kadar birçok alanda güçlü bir altyapı sunar. Sitenizin ön plana çıkması, organik trafiğin yükselmesi ve geniş kitlelere ulaşmanız ise WordPress SEO ile mümkün hale gelir. WordPress SEO, içerik yönetim sistemini SEO kurallarıyla güçlendirmeniz olarak tanımlanabilir.

Seorative, WordPress altyapısını kullanan siteler için profesyonel SEO hizmeti sunar. Talepleriniz ve web site sorunları doğrultusunda oluşturulan yol haritalarıyla profesyonel bir destek alabilirsiniz! Daha fazla bilgi ve web site optimizasyonu için bizimle iletişime geçin!

WordPress SEO Nedir?

WordPress SEO, WordPress altyapısını kullanan sitelerin arama motorlarında görünür hale gelmesini sağlayan stratejileri ve çalışmaları ifade eder. Web siteler için esnek ve kullanışlı özellikler sunan WordPres, SEO ile en uyumlu çalışan sistemler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda SEO çalışmalarını kolaylaştıran ve maksimum verim alınmasını sağlayan eklentilere sahiptir. WordPress SEO ile yeni başlayan kişiler de dahil olmak üzere birçok web site sahibi hedeflediği noktaya ulaşabilir. 

WordPress, SEO stratejilerini başarıya taşımanızı sağlayan en iyi içerik yönetim sistemleri (CMS) arasındadır. Başlık etiketlerinden meta açıklamalarına, anahtar kelimelerden link yapısına kadar SEO ile ilgili stratejik konularda destek almanızı sağlar.

WordPress SEO Teknikleri!

WordPress SEO teknikleri arasında permalink yapısı, anahtar kelime araştırması, site haritası oluşturma, WordPress SEO görünürlük ayarı, alan adı belirleme, Google Search Console entegrasyonu, title ve meta optimizasyonu gibi maddeler yer alır. Aynı zamanda WordPress ile başarıya ulaşmak için kaliteli ve özgün içeriklerin hazırlanması gerekir.

WordPress SEO teknikleri arasında öne çıkan maddeler:

SEO Dostu Tema 

WordPress, binlerce ücretli ve ücretsiz teme sunar; tema seçimi site hızını yavaşlatmayacak şekilde seçilmelidir.

Alan Adı Seçimi

WordPress SEO teknikleri arasında en önemli konular arasında yer alır; alan adı seçimi “www” içeren ya da içermeyen olarak yapılmalıdır, bu durum sitenin ulaşılabilirliği doğrudan etkiler.

SEO Dostu URL Yapısı

WordPress SEO teknikleri için en önemli konulardan biri URL’dir. URL’ler kısa ve anlamlı kelimeleri içermeli ve özel ya da Türkçe karakterler bulunmamalıdır.

Anahtar Kelime Araştırması

WordPress SEO stratejinizin başarıya ulaşması için içerik ve hedef kitle özelinde anahtar kelime araştırması yapılmalıdır.

Bağlantı

İçeriğinizi güçlendirmek için otorite değeri yüksek olan sitelere bağlantı verin, aynı zamanda iç link yapısıyla ziyaretçilerinizi sitede daha fazla tutun.

Başlık Etiketi ve Meta Açıklamaları

Arama motoru botları ve kullanıcılara, başlık etiketleri ile içeriğiniz hakkında kısa bir bilgilendirme yapabilirsiniz. Her içerik için H1 etiketi kullanın ve alt başlıklarınıza göre H2 – H6 etiketlerine yer verin. Kullanıcıları, sitenize çekmek için ilgi çekici bir meta açıklaması oluşturun ve metada anahtar kelime kullanımına özen gösterin.

Seorative WordPress SEO ile siteniz için en iyi stratejileri belirleyerek danışmanlık verir veya doğrudan sizin için sitenizi yönetir. WordPress SEO teknikleri için profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO eklentileri içeriklerinizi ve optimizasyon tekniklerinizi inceleyerek puan verir veya düzeltmeniz gereken alanlar hakkında sizi bilgilendirir. Eklentiler, ücretli veya ücretsiz kullanılabilir. WordPress SEO stratejinizi güçlendirmek ve işlerinizi kolaylaştırmak için eklentilerden faydalanabilirsiniz.

En İyi WordPress SEO eklentileri aşağıda yer alıyor:

Rank Math

En gelişmiş WordPress SEO eklentisi için Rank Math tercih edilebilir. Rank Math, popüler Yoast SEO ve All in One SEO Pack eklentilerine oranla daha fazla gelişmiş özellik sunar. 404 hatalarının takibi, Google Search Console uyarıları, anahtar kelime önerisi, Woocommerce desteği, çoklu anahtar kelime optimizasyonu ve puanı gibi özellikleriyle SEO stratejilerini kolaylaştırıyor.

Yoast SEO

Yaygın olarak kullanılan ve en iyi olarak öne çıkan WordPress SEO eklentisi, Yoast SEO’dur. Yoast SEO, ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilir. Ücretsiz versiyonu, okunabilirlik kontrolü, Google Search Console entegrasyonu, XML site haritası oluşturma, içerik analizi gibi özelliklere sahiptir. Özellikle yeni başlayanlar için en kolay WordPress SEO eklentisidir. SEO çalışmalarına yeni başlayan kişiler için Yoast SEO daha iyi bir tercih olarak öne çıkıyor.

All in One SEO Pack

Ücretsiz ve PRO versiyonlarına sahip olan All in One SEO Pack, en iyi WordPress SEO eklentileri arasındaki varlığını uzun süredir korumaktadır. Dahili API desteği, XML site haritası, site değerlendirmesi ve otomatik meta etiketi oluşturma gibi temel özellikleri bulunur. 

WordPress SEO eklentileri, bu kadarla sınırlı değil. Anahtar kelime araştırması ve içerik analizi için Semrush SEO Writing Assistant; detaylı bir SEO analizi için SEO Framework; kırık link kontrolü için Broken Link Checker; sitenizi hızlandırmak için Autoptimize gibi eklentilerden faydalanabilirsiniz.

Neden WordPress SEO Hizmeti Almalısınız?

WordPress, en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir ve kullanıcılarına sayısız özellik sunar. Ancak bu sayısız çeşitlilik çoğu zaman web site sahiplerinin zorlanmasına neden olur. Aynı zamanda bir web sitenin gelişmesi, organik trafik elde etmesi veya satışlarını arttırması için doğru içerik yönetim sistemini seçmek yeterli değildir.

WordPress SEO çalışmaları anahtar kelime analizinden içerik stratejisine; site hızından backlinklere; mobil uyumluluktan görsel optimizasyonuna kadar geniş bir alanı kapsar. Birçok web site sahibi, tüm optimizasyon süreci için yeterli vakti bulamaz ve bu durum maddi manevi kayıpla sonuçlanır.

Seorative, WordPress altyapısıyla güçlenmenizi sağlayacak stratejileri sizin için araştırır, analiz eder, uygular ve raporlar. Ayrıca WordPress SEO danışmanlığı ile sitenizin eksik ve güçlü yanlarını bildirir. Seorative, WordPress SEO hizmetini Google yönergeleri ve algoritma güncellemeleri doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Bu sayede sitenizden maksimum verim ve fayda sağlarsınız!

WordPress SEO Hizmeti ile Hangi Çalışmalar Yapılacak?

WordPress, kolay kullanılabilen bir içerik yönetim sistemidir. Ancak bu kolay kullanım çoğu zaman yanlış seçimlere sebep olur. Örneğin, web site sahipleri tema seçiminde sadece tasarıma ve kullanıma dikkat eder. Fakat bu durum yoğun kod kullanımı, sitenin yavaş çalışması gibi birçok sorunu beraberinde getirebilir.

Seorative, SEO kuralları ve Google yönergeleriyle sitenizin en iyi performansla çalışmasını sağlarken hedefiniz için en iyi stratejileri belirlemenize yardımcı olur! Sizin için sunduğumuz WordPress SEO hizmeti site içi SEO, site dışı SEO ve teknik SEO adımlarını içermektedir. SEO dostu ve müşteri odaklı bir hizmet için bizimle iletişime geçin. 

WordPress SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

WordPress SEO çalışma süresi site ve marka hedefi doğrultusunda farklılık gösterir. Ayrıca SEO sürecini etkileyen diğer faktörler şunlardır:

  • Web site analizi,
  • Sektör ve rakip analizi,
  • Site içi SEO çalışmaları (anahtar kelime araştırması, görsel optimizasyonu, Heading etiketleri, başlık ve meta optimizasyonu, içerik stratejisi vb.)
  • Site dışı SEO çalışmaları (rakip backlink profili, sektörel backlink analizi, link inşası)
  • Teknik SEO (site hızı, mobil uyumluluk, tarama ve indeksleme, breadcrumb, Schema yapısı, site haritası vb.)
  • Sıralama başarısı ve kalıcılık,
  • Anahtar kelime, ürün ya da hizmet özelinde belirlenen sıralamanın korunması.

Seorative, şeffaf raporlama hizmetiyle SEO sürecini yakından takip etmenizi ve detaylı olarak öğrenmenizi sağlar. Aynı zamanda minimum hizmet süresi veya bağlayıcı maddeler bulunmadan site performansını arttırmaya odaklanır. 

WordPress SEO danışmanlığı veya diğer SEO stratejilerinde size ‘1 ayda kalıcı etki’ gibi vaatlerde bulunan firmaları tercih etmemeniz önemlidir. Birçok SEO ajansı doğal olmayan çalışmalarla sıralamanızı yükseltir ancak bu yükseliş suni bir etki yaratır. Yapay yükseliş sonucunda siteniz ceza alabilir veya tamamen kapanır.

Seorative, doğal SEO çalışmalarıyla arama motorları, marka ve kullanıcılar için güven inşa eder!

Detaylı WordPress SEO Hizmeti!

WordPress SEO, WordPress altyapısını kullanan sitelerin organik trafiğini arttıran, arama motoru ve kullanıcı odaklı bir stratejiyi ifade eder. Seorative, SEO analizi, anahtar kelime araştırması, yerel SEO, backlink stratejisi, kod optimizasyonu, mobil uyumluluk, site performansı, içerik kalitesi gibi temel kategorilerde yürüttüğü çalışmalarla WordPress sitenizi başarıya taşır!

Google algoritmaları oldukça karmaşık bir sisteme ve yapıya sahiptir. Bu karmaşa arasında birçok web sitesi organik trafik elde edemez ve istenilen potansiyel müşteriye ya da ziyaretçiye ulaşmak imkansız hale gelir. Seorative, Google yönergeleri doğrultusunda siteniz için kalıcı ve etkili sonuçlar sağlamayı başarır! 

WordPress sitenizi güçlendirmek, marka farkındalığı oluşturmak, sektörde önemli bir yer edinmek ve görünür hale gelmek için bizimle iletişime geçin!