Woocommerce SEO

WordPress tabanlı eticaret sitesine sahip olan kişiler woocommerce SEO çalışmalarına ihtiyaç duyarlar. Yapılacak çalışmalar sayesinde web sitesinin başarılı olması ve doğru hedef kitleye ulaşılması mümkün olur. Ancak bu çalışmalarda başarı sağlamak için optimizasyon sürecinin profesyonelce yönetilmesi gerekir. Seorative olarak sizlere profesyonel ve sonuç odaklı SEO hizmetleri sunmaktayız.

Woocommerce SEO Nedir?

WordPress tarafından sağlanan woocommerce eklentisi web sitelerinin eticaret sitesine dönüşmesini sağlar. Bu eklenti sayesinde web sitede ürün ya da hizmet satışı yapılabilir. Ancak bu sitelerin müşteri çekmesi ve bilinirliğinin artırılması için SEO çalışmalarının yapılması gerekir. Woocommerce eklentisi aracılığıyla hazırlanan e ticaret siteleri için yapılan SEO çalışmaları woocommerce SEO olarak adlandırılır.

Woocommerce Sitelere Özel SEO Planı

Woocommerce, web sitelerinin SEO’ya uygun olarak hazırlanmaları ürün satışlarının artmasına ve daha fazla müşteri kazanılmasına yardımcı olur. Bu siteler SEO dostu olarak bilinseler de güncel gelişmelere uygun olarak iyileştirme çalışmalarının yapılması gerekmektedir.

Woocommerce sitelere özel SEO planı şu şekilde hazırlanır ve uygulanır;

  • Satışa sunulacak ürünlerin sayfa başlıkları optimize edilir.
  • SEO’ya uygun meta açıklamaları eklenir. Bu sayede kullanıcıların aramaları sonucunda doğru ürünlere ulaşmaları mümkün olur.
  • Ürünler için hazırlanan URL linklerinin SEO dostu olmasına özen gösterilir.
  • Ürün içeriklerinin optimizasyonunun SEO’ya uygun olması sağlanır.
  • Ürün görsel ve açıklamaları arama motoru kriterlerine uygun şekilde hazırlanır.
  • Siteyi verimli hale getirmek için woocommerce modüllerinden yararlanılır.
  • SEO çalışmalarıyla e ticaret sitesinin kullanıcı deneyimi sunmasına önem verilir.

Bu plana sadık kalma konusunda sıkıntı yaşıyor veya e-ticaret sitenizin SEO’ya uygun olmayacağını düşünüyorsanız woocommerce SEO hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet ürünlerinizi daha fazla kişiye satabilir ve kazancınızı katlayabilirsiniz.

Woocommerce Sitelerde SEO Başarısını Etkileyen Faktörler

Woocommerce siteleri çevrim içi olarak hizmet veya ürün satmak isteyen kişilerin açmış oldukları bir web sitesidir. WordPress alt yapısını kullanarak açılan bu siteler SEO ile uyumludur. Buna rağmen arama motorlarında üst sırada bulunmak için SEO çalışmasının yapılması gerekir. Ancak bazı faktörler bu tür sitelerde SEO başarısını etkiler. Woocoommerce sitelerde SEO başarısını etkileyen faktörler aşağıda belirtilmiştir.

Anahtar Kelime

Doğru anahtar kelimelerin bulunması SEO’nun başarılı olmasının temelidir. Bunun için eticaret sitesi ürünlerine uygun olacak anahtar kelimelerin seçilmesi ve bu anahtar kelimeleri kullanarak arama yapan kişilerin ilgili siteye ulaşması sağlanır. Bunun için uzun veya kısa kuyruklu anahtar kelimeler tercih edilir. Anahtar kelimenin doğru kullanılması site sıralamasının üstte olmasını sağlarken yanlış anahtar kelimelerin kullanılması SEO çalışmasının başarısız olmasına neden olur. Sitede yer almayan bir ürün için anahtar kelime kullanılması kişilerin siteyi güvenilmez olarak görmelerine de neden olur.

Ürün Açıklaması

Ürün açıklamaları e ticaret sitesinde satışların artışını sağlayan en önemli etkenlerdendir. Kişiler satışta olan ürünlerin ne işe yaradığını net bir şekilde bilmek isterler. Bunun için resmi paylaşılan ürünü net ifade edecek açıklamaların sayfada yer almasına özen gösterilmelidir.

Karmaşık Ürün Açıklaması

Karmaşık ürün açıklamaları woocommerce SEO çalışmaları için olumsuzluk sağlar. Çünkü kişiler karmaşık açıklamalarla ilgilenmek istemezler. Bu da siteden uzaklaşmalarına neden olur. Bu nedenle ürünler ile ilgili en net bilgilerin yer aldığı genellikle kısa açıklamalara yer vermek gerekir.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar kelimelerin gereğinden fazla kullanılması arama motorunun sayfayı veya siteyi spam olarak algılamasına neden olur. Bu nedenle de site sıralamalarda en aşağıya atılarak kullanıcıdan uzaklaşır. Bu nedenle site içeriğine uygun olacak yoğunlukta anahtar kelimenin kullanılmasına özen göstermek gerekir.

Meta Açıklamaları

Meta açıklamaları kişilerin aradıkları ürünleri bulup bulmadıklarını gösteren ilk açılmalardır. Arama motorunda yer alan bu açıklamalar, kişilerin aradıkları ürünü bulacaklarını düşünmesine yardımcı olması gerekir. Bunun için meta açıklamalarında anahtar kelimelere yer verilerek sitenin arama sonuçlarında listelenmesi sağlanabilir.

Web Navigasyonu

Woocommerce SEO’nun başarılı olabilmesi için web sitesinde rahat bir şekilde gezinmenin gerçekleşmesi gerekir. Sitede aradıkları yerlere kolayca ulaşan kişiler sitede daha fazla vakit geçirirler. Bu da üst sırada yer almayı sağlar. Bu nedenle kaliteli web navigasyonuna sahip olmak gerekir.

Site Hızı

SEO’nun başarılı olabilmesi için sitenin hılı bir şekilde açılması ve işlem yapılması gerekir. Aksi takdirde yavaş açılan ve sürekli donan bir siteyi kullanıcılar incelemeden çıkmak isteyecektir.

Görsel Ürün Kalitesi

SEO’nun başarılı olması için kaliteli görsel ürünlerin kullanılması gerekir. Ayrıca görsel ürün boyutlarına dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde sitede yer alan görseller sitenin yavaşlamasına ve dolayısıyla da siteden kullanıcıların uzaklaşmasına neden olur.

Mobil Uyumluluk

E-ticaret sitelerine mobil cihazlar üzerinden girilmek istenebilir. Bu durumda hazırlanan sitenin mobil uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde mobil kullanımda sitenin görünümü kötü görüneceğinden pek çok kişi siteye giriş yapmak istemezler.

Woocommerce SEO çalışmalarının başarılı olabilmesi için bu faktörlerin başarıyı etkilemeyecek hale getirilmesi gerekir. Örneğin kaliteli görsel içeriklerin web sitesinde paylaşılması sağlanarak arama motorunda sıralamanın düşmemesi sağlanabilir. Bunun dışında ürün açıklamalarının net ve bilgi verici olması kişilerin web sitelerinde uzun süre kalmalarını sağlayacağından ziyaretçi trafiğini olumlu yönde etkiler.

Seorative’in Uzman Kadrosu İle Sitenizin Başarılarını Yükseltin

Seorative woocommerce SEO hizmeti sunar. Bu hizmet sayesinde e-ticaret sitelerinin arama motoru sıralamasında üst sıralarda bulunmasını sağlar. Kalıcı sıralama imkanı tanıyan firma sayesinde ürün satışlarında artış olur. Bu da firmalara kazanç sağlar.

Web sitesinin SEO’ya uygun hale gelmesiyle sitenin daha başarılı olması mümkün olur. Böylelikle yoğun bir şekilde gerçekleşen e-ticaret rekabetinde öne geçme imkanı sunar. Woocommerce modüllerle kullanılabilen bir yazılım olduğu için web sitesinin daha verimli şekilde kullanılması da mümkün olur.