SEO Ajansı

Arama motoru optimizasyonu ya da SEO alarak anılan arama motorunda üst sıraya yerleşme çalışması yapmak isteyenlerin SEO konusunda bilgilerinin olması gerekir. Bu bilgilere sahip olunmadığı durumda SEO konusunda uzman olan kişilerin oluşturduğu SEO ajanslarından yararlanılabilir. Seorative günümüzde hizmet vermekte olan SEO ajanslarından birisidir. Sizlerde projenizde başarıya ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Ajansı Nedir?

Bireysel ve kurumsal siteler için SEO hizmeti sunan firmalara SEO ajansı denilmektedir. SEO ajansları bünyesinde barındırdıkları uzman kişiler ile birlikte arama motoru optimizasyon çalışmalarını profesyonel bir şekilde yürütürler.

Yapılmış oldukları özel SEO çalışmaları ile birlikte bireysel ya da kurumsal web sitelerinin arama motoru sorgusunda üst sıralara yükseltilmesini ve sitenin görünür hale gelmesini sağlamaktadırlar. Bu da ziyaretçi trafiğinin artmasını ve buna bağlı olarak da geri dönüşlerler alınmasına neden olmaktadır.

SEO Ajansı Ne Tür Hizmetler Verir?

SEO ajansları genel olarak uzman kadroları ile birlikte sitelerin aramam motoru optimizasyon sürecini yürütürler. Böylelikle SEO hakkında bilgi sahibi olmayan veya teknik destek almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olurlar. Genel olarak SEO ajanslarının bireysel ve kurumsal web siteleri için vermekte olduğu hizmetler şunlardan oluşur;

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Büyük, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için verilen SEO danışmanlığı hizmetidir. Bu hizmet sayesinde işletmelerin kurumsal web sitelerinin arama motorlarının tercih edecekleri özelliklere sahip olması için hizmet verilir.

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-ticaret sitelerinin müşteri çekmesi ve arama motorunda yükselmesini sağlamak için verilen hizmettir. Bu hizmetler ürün satışları artırılarak sitelerin büyümesi sağlanabilir.

SEO Eğitimi

Web sitelerinin SEO çalışmalarını kendileri yapmak isteyenler için verilen eğitimdir. SEO eğitimi online veya örgün olarak yapılabilir.

WordPress Site SEO Hizmeti

WordPress alt yapısıyla hazırlanmış olan siteler için verilen hizmettir. Bu hizmet sayesinde WordPress alt yapısını kullanan e ticaret sitelerinin müşteri potansiyeli arttırılır. İçerik sitelerinin ise daha fazla okuyucuya ulaşması sağlanır. SEO sayesinde arama motorlarında kalıcı sıralamaya sahip olmak mümkün olacağından kalıcı müşterilerin veya okuyucuların elde edilmesini sağlar.

Shopify SEO Hizmeti

Çevrimiçi e-ticaret yapılmasını sağlayan shopify siteleri için verilen SEO hizmetidir. Bu hizmet sayesinde e-ticaret sitesinin arama sonuçlarında üst düzey görünürlük elde etmeleri sağlanır.

Woocommerce SEO Hizmeti

Ürün satışı için hazırlanmış olan woocommerce sitelerine özel verilen SEO hizmetidir.

Opencart SEO Hizmeti

SEO ajanslarının verdiği hizmetlerden birisi de Opencart SEO hizmetidir. Bu hizmeti de Opencart alt yapısıyla hazırlanan e-ticaret sitelerinin arama motorlarında yükselmesini sağlamak için verilmektedir.

Neden Bir SEO Ajansı İle Çalışmalıyım?

Web sitesinin üst sıralara çıkıp, görünürlüğünü artırmak için SEO çalışması yapılması gerekmektedir. SEO çalışmaları kapsamlı olan ve bu nedenle de uzmanlık gerektiren çalışmalardır.

Özellikle site içi veya site dışı olarak adlandırılan çalışmalar için belirli bir uzmanlığa sahip olmak gerekir. Bu nedenle SEO ajansı ile çalışmak yapılacak işlemlerin sistematik ve planlı bir şekilde tamamlanmasına ve daha kısa sürede sonuç elde edilmesine yardımcı olur.

SEO ajansları ile çalışmanız durumunda hedef kitlenize ulaşmak için uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Böylelikle sitenizin ziyaretçi trafiğini artırabilir ve geri dönüşüm alabilirsiniz.

SEO ajansı ile çalışmak yerine kendiniz SEO çalışmasında bulunabilirsiniz. Ancak SEO için yeterli bilgiye sahip olmadığınız durumda yanlış işlemler yapabilir ve amacınıza ulaşamayabilirsiniz.

Ancak aldığınız hizmetin ne kadar kaliteli ve olumlu dönüş sağlayacağını bilemezsiniz. Bu nedenle profesyonel olarak SEO hizmeti veren ajans ile çalışmanız faydalı olacaktır.

SEO Ajansından Beklentilerim Neler Olmalıdır?

SEO ajansından beklentiler doğru ajansın bulunması konusunda kişilere yardımcı olur. Bir SEO ajansının başarılı olup olmayacağı verdiği hizmetler ve referansları sayesinde anlaşılabilir.

SEO ajansları aşağıdaki beklentileri karşılayabilecek özelliklere sahip olmalıdır;

 • Anahtar kelime araştırması yaparak doğru anahtar kelimeleri belirleyebilmesi.
 • Tüm site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarını yapabilecek uzman kadroya sahip olması.
 • Dijital pazarlama stratejilerini bilmesi ve bu stratejileri firmaya uygun şekilde kullanabilmesi.
 • SEO uyumlu içeriklerin hazırlanmasını sağlaması ve içerikler hazırlanırken marka imajını kötü etkileyecek girişimlerden uzak durması.
 • Şeffaf SEO çalışmaları yaparak yaptığı çalışmaları rapor olarak marka sahiplerine sunabilmesi.
 • Referans markalara sahip olması.
 • Site trafiğini takip etmesi ve trafik kazandıracak çalışmalar yapması.
 • Site trafik ve geri dönüşüm düşüşlerini takip ederek düşüşün nedenini ortaya koyabilmesi.
 • Web sitesi için backlink çalışmalarını etkin bir şekilde yapabilmesi.
 • SEO alanındaki yenilikleri takip ederek çalışmaları yeniliklere bağlı olarak gerçekleştirebilmesi.

SEO ajansı ararken bu beklentilerinizin birkaçını ya da tamamını karşılayabilecek ajansta karar kırmanız gerekir. Bir ajansın beklentilerinizi karşılama durumunu ise ajans web sitesinden, müşteri yorumlarından, referanslarından ve hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan soruları ajansa ileterek cevap verilmesi durumuna bağlı olarak beklentinizin karşılanıp karşılanmayacağına emin olabilirsiniz.

SEO Ajansının Markama Katkıları Nelerdir?

SEO ajansı ile çalışmak web sitesinin görünürlüğünü artırmanın yanı sıra markaya da katkı sağlar. Yapılan başarılı SEO çalışmaları sayesinde marka daha çok kişi tarafından tanınır hale gelir. Marka adıyla satışa sunulan ürünler kişiler tarafından başkalarına önerilir ve böylelikle sitede müşteri artışı yaşanır.

Ajanstan alınacak SEO hizmeti sayesinde web sitesi Google’da üst sırada bulunacağından markanın güvenilir olarak bilinmesi de mümkün olur. Böylelikle kişiler farklı markalar yerine sizin markanızı tercih edebilirler. SEO çalışması sayesinde reklam ihtiyacı da ortadan kalkacağı için markanın reklamı için ekstra harcama yapılmasının da önüne geçer.

Site dışı SEO çalışmalarında web sitesinin sosyal medyada da yer alması sağlanacağından sosyal medya uygulamaları üzerinden de müşterilere ulaşılması sağlanır. Bu da sosyal medyada varlık sürdüren kişilerin de markadan haberdar olmasını sağlar.

Onlarca Ajans Arasından Neden Seorative?

Günümüzde SEO hizmeti sunan onlarca SEO ajansı vardır ve her geçen gün bu ajansların sayısı artış göstermektedir. Bu nedenle onlarca ajans arasından neden Seorative firmasını tercih edeceğinizin cevabını almak isteyebilirsiniz.

Neden Seorative tercih edilmeli işte cevapları;

 • Kaliteli SEO hizmeti almak için
 • Başarılı SEO uzmanlarıyla çalışmak için
 • Dijital dünyada istikrarlı görünürlük kazanmak için
 • Markaya tanınırlık ve stabil büyüme sağlamak için
 • Reklam maliyetini düşürmek için
 • Doğru hedef kitleye yönelik çalışmalar için
 • Marka veya firmanın dijital pazarlama stratejilerinden etkin bir şekilde faydalanabilmesi için
 • Başarı odaklı sonuçlar için
 • Yapılan çalışmalara dair hazırlık, sebep ve sonuç bilgilerini alabilmek için
 • SEO çalışmalarına dair rapor alabilmek için

Bu nedenler sonucunda Seorative SEO Ajansı ile çalışmaya karar verdiyseniz firmamızla iletişime geçerek teklif alabilirsiniz. Bu sayede web sitenizin SEO çalışmalarının yapılmasını sağlayabilirsiniz.