Shopify SEO

Anasayfa Shopify SEO

Shopify SEO

Ürünlerini internet ortamında satarak müşteri kazanmak isteyen kişilerin e-ticaret sitelerine sahip olmaları gerekir. Bu nedenle pek çok kişi imkanları veya teknik destek alarak e-ticaret sitesi açarlar. Shopify tabanlı siteler ise bunlardan sadece biridir. Ancak sitenin açılması satışların yükselmesine veya insanların siteyi tercih etmesine neden olmaz. Bunun için SEO çalışmasının yapılması gerekir. Firmamız bu sitelere özel Shopify SEO hizmeti verir. Böylelikle kişilerin sitelerinin popüler hale gelmesi, sıralamasının yükselmesi ve kısa zamanda satışlarının artması mümkün olur.

Shopify günümüzde insanlar tarafından tercih edilen en gelişmiş özelliğe sahip e-ticaret yazılımlarındandır. Bulut tabanlı olan bu yazılım sayesinde tek bir adresten yapılan işlemlerle müşterilere hitap eden e-ticaret siteleri açılır. Teknik bilgi gerektirmeden açılan bu sitelerin ise internet ortamında uzun süreli varlık sürdürmeleri için SEO’ya uygun olmaları gerekir. SEO’ya uygun olunması sayesinde rekabete katılmak mümkün olur. Ayrıca arama motorlarında sıralama yüksek olduğu için marka güvenilir olarak kabul edilir. SEO’ya uygun olan sitenin satış grafiği de kısa sürede artış gösterir.

Shopify SEO yapmak için kişilerin SEO konusunda bilgi sahibi olmaları gerekir. Bu bilgi sayesinde arama motoru üzerinden yapılan aramalarda sitenin sonuçlar içerisinde yer alması mümkündür. Bu tarz siteler için optimizasyon çalışması yapılırken anahtar kelime araştırması, site dışı-site içi SEO, site hızı optimizasyonu ve mobil uyumluluk optimizasyonu gibi çalışmaların yapılması gerekir.

Shopify Nedir?

Shopify e-ticaret için geliştirilmiş Liquid şablon dilini kullanan bir yazılımdır. Bu yazılım 2004 yılında piyasaya sürülmüş olan ve günümüzde de e-ticaret yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde e-ticaret sitesi basit bir şekilde kurulabilir. E-ticaret sitesinin kullanılmasıyla da ürün satışı yapılarak ödeme alınır. Üstelik e-ticaret için bu yazılımın kullanımında herhangi bir yazılım dilini veya programı bilmeye gerek yoktur.

Shopify bulut tabanlı olan bir yazılımdır. Bu nedenle site açmayı düşünen kişilerin sunucu kurulumuna veya hostinge ihtiyaçları olmaz. 70 üzerinde ödeme sistemini barındıran yazılım sayesinde farklı ödeme sistemlerinin kullanılmasıyla ödemelerin alınması mümkündür.

Bunun yanı sıra yazılım kolay bir şekilde modüllerle entegre edilerek işlemlerin zorluk yaşanmadan gerçekleşmesini sağlar. Kurulumu son derece kolay olan yazılımın sayesinde açılan e-ticaret sitelerinde her türdeki ürün ve hizmetin satışını yapmak mümkündür. Yazılım kullanılarak sitenin açılabilmesi içinse Shopify’e üye olmak ve mağaza açmak gerekir.

Shopify SEO Nedir?

Liquid şablon dilini kullanarak hazırlanmış olan e-ticaret siteleri için yapılan arama motoru optimizasyon çalışmalarına Shopify SEO denir. Yazılıma özel gerçekleştirilen SEO çalışmaları sayesinde siteye müşteri çekilir, ürün satışları artar ve site maksimum performansla çalışır. Bunun dışında yapılan SEO çalışmaları açılmış olan e-ticaret mağazasının arama motorundaki sıralamasının yükselmesine yarar sağlar. Ayrıca yapılan SEO çalışmaları şirketin kar etmesine ve büyüme hızının artmasına neden olur.

Neden Shopify Siteme Özel SEO Hizmeti Almalıyım?

Shopify tabanlı bir e-ticaret sitesine sahipseniz sitenize özel alacağınız, Shopify SEO hizmeti sizlere çok sayıda avantajı kazandırır.

Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Arama motoru sıralamanız yükselir ve bu sayede daha çok potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.
 • Siteniz arama motorlarında görüneceği için ürün satışlarında artış olur.
 • Yaptığımız SEO çalışması sayesinde arama motorlarında ilk sırada bulunmanız markanızın güvenilir olduğunun anlaşılmasına yardımcı olur.
 • Markanızın bilinirliği SEO çalışmasıyla artacağından reklam maliyetleriniz düşer. Bu da reklam çalışmaları için daha az bütçe ayırmanızı sağlar.
 • Shopify SEO hizmeti kapsamında mobil optimizasyon çalışması yaptığımız için tablet ve cep telefonu gibi cihazlar üzerinden de sitenizden alışveriş yapılması mümkün olur.
 • SEO sayesinde web sitenizin hız optimizasyonu yapılacağından sitenin yavaşlığı nedeniyle müşteri kaybı yaşamazsınız.

Bu avantajları ve daha fazlasını elde etmek için Seorative ile çalışabilirsiniz. Shopify siteniz varsa SEO çalışması için ücretsiz teklif formunu doldurarak işe başlayabilirsiniz.

Seorative İle Shopify SEO Hizmeti

İşletmeler ve bireyler için SEO hizmeti veren Seorative firmamızın sunduğu hizmetler arasında Shopify SEO hizmeti bulunur. Bu hizmet Shopify yazılımıyla açılmış olan e-ticaret sitesi sahipleri için vermekte olduğumuz bir hizmettir. Deneyimli ekibimizle yaptığımız çalışmalar sayesinde e-ticaret sitesinin arama motoru üzerinde etkin bir görünüm elde etmesini sağlarız, Yaptığımız çalışmalar müşteri sayısının artmasına, sıralamada yükselmeye ve marka bilinirliğine katkı sağlar.

Seorative’i tercih ederseniz alacağınız Shopify SEO hizmeti detayları ve yaptığımız çalışmalar şunlardır;

 • Satışların artmasını sağlayacak ve arama motoru sıralamasını yükseltecek anahtar kelime seçimi yaparız.
 • Site içerisinde anahtar kelimelerin doğru şekilde yerleştirilmesini sağlarız.
 • Görüntü açıklaması, meta açıklaması, başlık ve ürün açıklamalarının özgün olmasını sağlarız. Ayrıca kullandığımız kelimelerin anahtar kelime veya bağlantılı olmasına özen gösteririz.
 • Web site içerik ve sayfaları bağlantılardan yararlanarak iç link akışının sağlarız.
 • E-ticaret siteleri için blog bölümü oluşturarak siteye giren kişilerin bilgi sahibi olmasına da yardımcı oluruz.
 • Shopify e-ticaret sitesinin mobil optimizasyonunu gerçekleştirerek mobil cihazlar üzerinden de siteye ulaşımı sağlarız.
 • Sitede yer alan sayfaların tıklanma elde etmesi amacıyla gelişmiş kullanıcı arayüzlerinden yararlanırız.
 • Web sitesinde sınırlı sayıda uygulama kullanarak, görsel ögelerin boyutlarını küçülterek ve siteyi yavaşlatmayacak tema seçerek site hızı optimizasyonunu gerçekleştiririz.

Shopify SEO hizmeti kapsamında bu çalışmaların yanı sıra program için özel geliştirilmiş olan SEO eklentilerinden de yararlanırız. Bu sayede siteniz tüm optimizasyon çalışmalarının başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlarız.

Shopify SEO Hizmetinde Dikkat Edilecek Noktalar

Ürünlerinizi online olarak satmak ve ödeme almak için açtığınız e-ticaret siteniz için Shopify SEO hizmeti almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar; güvenilir firma ile çalıştığınızdan emin olmak, site içerik yardımı verilip verilmediğini öğrenmek, başarı garantili hizmet almak, raporlama ve bilgilendirme hizmeti almanın mümkün olup olmadığını öğrenmektir.

Dikkat etmeniz gereken noktalar konusunda sıkıntı yaşamamak için Seorative ile çalışabilirsiniz. Firmamız Shopify altyapısını kullanan birçok e ticaret sitesine hizmet vermiş, profesyonel bir firmadır. Bu sayede Shopify tabanlı sitelerin arama motorlarına uyumluluğunu sağlayacak başarılı çalışmalar yapar. Verdiği hizmet boyunca sizleri doğru şekilde bilgilendirir ve çalışmaların içinde yer almanızı sağlar. Ayrıca verdiği hizmetlere özel raporlama hizmeti sunarak yapılan işlemlerin durumunu ve sonuçlarını rapor olarak sizlere sunar.