Erkesim Hukuk Başarı Hikayesi

hukuk-sitesi

Proje Hakkında

Erkesim Hukuk, hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı ilkeleri doğrultusunda, hukukun genel prensiplerine uygun yöntemler ile en çabuk, en pratik ve en uygun şekilde müvekkillerinin ihtiyaçlarını çözümlemeyi amaçlayan bir hukuk bürosudur.

 

Hukuki alanda hizmetler veren bu markada, 500’den fazla anahtar kelimeyi ilk sayfaya taşımayı başardığımız SEO hizmetimiz ile alakalı detayları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Neler Yaptık

SEO çalışmaları yaptığımız Erkesim Hukuk için Mart 2021’de başladığımız projemizde önemli başarılar yakaladık! Çalışmalar boyunca ortaya koyduğumuz çözümleri aşağıda detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Hukuk Sitesi İçin SEO

Hukuk sitesi olması hasebiyle, websiteyi ve içerikleri Google E.A.T. ve YMYL kriterlerine uygun hale getirerek genel otoriteyi artırdık. Web sitesinin içerik odaklı kurumsal bir yapıya sahip olması projenin genel karakteristiğini yansıtmaktadır.

Aşırı Yoğun 3 Aylık Çalışma

Rekabetin çok fazla olduğu hukuk alanında, yeni kurulan Erkesim Hukuk web sitesi için ilk 3 ayda çok yoğun SEO çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 3 aylık süre sonrasında ise SEO danışmanlığı ile performansın desteklenmesi sağlanmıştır.

İçerik Kısıtlılığı

Markanın yeni içerikler için ayırdığı bütçe doğrultusunda Seorative olarak talep ettiğimizden az sayıda içerik çalışması ile SEO’da başarı yakalanması arzu edilmiştir. Tüm hizmet boyunca üretimi ve optimizasyonu yapılan sadece 18 içerik ile pek çok anahtar kelimede ilk sayfaya yükselme başarısı yakalanmıştır.

 

Hukuk sektörü için diğer sektörlere nazaran çok daha fazla içerik odaklı çalışmaların yapılması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu sektördeki bir çok rakibimize baktığımızda da 100’den fazla içerik, her içerik için özel çalışmalar yapılmış olduğu gözlemlenmektedir.

 

Seorative olarak sektörün dinamiklerinden aşağı kalınacak bir SEO çalışmasını tavsiye etmesek de bu projemizde zor şartlara rağmen güzel sonuçlar elde etmeyi başardık.

İçerik Yazım Süreci

SEO hizmeti verdiğimiz tüm projelerimizde olduğu gibi bu projemiz için de içerik odaklı çalışmalar yürüttük.

 

Genel olarak bir projedeki içerik optimizasyonu sürecinde yaptığımız işlemleri ise aşağıda sizler için listeledik;

 • Kapsamlı anahtar kelime araştırması yapılması ile sektöre hakimiyetin sağlanması,
 • Sitede açılabilecek yeni sayfaların veya yayımlanabilecek yeni konuların/fikirlerin belirlenmesi,
 • Bulunmuş olan içerik fikirlerinin/sayfa önerilerinin marka/firma tarafından onaylanması,
 • Marka/firma tarafından onaylanmış olan konular için kapsamlı içerik detaylarının hazırlanması,
 • İçeriklerinin yazımının marka ekibi tarafından veya üçüncü parti uzman bir yazar tarafından yazılması,
 • Yazılan içeriklerin kontrolleri ve yazı içi SEO sürecinin tamamlanması.
 • İçeriklerin yayımlanması.

Kapsamlı İçerik Detaylarının Hazırlanması

Hizmet verdiğimiz proje, hem birbirinden farklı hizmetler sunan hem de içerik odaklı bir site olduğundan, içeriklerde en alakalı başlıkların ve en uyumlu anahtar kelimelerinin geçirilmesi için kapsamlı – açıklayıcı briefler hazırlandı.

 

İçerik briefleri hazırlarken, rakiplerin ilgili konularda üretmiş oldukları içerikleri analiz ederek, olabildiğince en kaliteli içeriklerin oluşturulmasını amaçladık.

 

Alanında uzman yazarların, hazırladığımız kapsamlı içerik detaylarını dikkate alarak, üretmiş oldukları içerikler ile birlikte sıralamalarda daha kolay yükselişler elde ettiğimizi düşünmekteyiz.

Yazı içi SEO Çalışmaları

Sitede bulunan tüm içeriklerin, imla kurallarına uygunluğu, anlatım bozukluğu olmaması, anahtar kelime geçiş sıklığı, başlık, ara başlık ve görsel optimizasyonu dahil tüm yazı içi SEO ve kalite kontrollerini yapıp, iyileştirmeler yaptık.

WordPress SEO Çalışması

WordPress altyapısı ile web sitesi tasarlanmış olan Erkesim Hukuk sitesi için WordPress SEO çalışmaları uygulanmıştır.

 

WordPress platformu içerisinde SEO’ya direkt veya dolaylı etki edecek en kritik eklentiler kurulmuş ve ayarları yapılmıştır. Rutin olarak siteye eklenen hukuki içeriklerin girişi tarafımızdan yapılmıştır.

 

WordPress paneli içerisinde tüm web sitenin içerikleri yönetilmiş ve optimize edilmiştir.

Sonuçlar

 • Yeni kurulmuş bir websiteyle 1 seneden kısa bir sürede aylık 30.000 ziyaretçi rakamına ulaşılmıştır.
 • Hizmet tamamlandıktan aylar sonra dahi SEO çalışmalarının etkileri sürmesiyle trafik artışı devam etmiştir.
 • 100’den fazla anahtar kelimede ilk sıra, 200’den fazla anahtar kelimede ilk 3 sıra, 500’den fazla anahtar kelimeyi ilk sayfaya yükseltmeyi başardık.
 • Sadece 18 içerik ile pek çok anahtar kelimede ilk sayfaya yükselme başarısı yakaladık.
 • Hizmet dönemimiz boyunca hukuk bürosuna ait websitesine 120.000’den fazla ziyaretçi gelmiştir.

Daha net görüntüleyebilmek için görselin üzerine tıklayabilirsiniz.

Diğer Başarı Hikayelerimiz

Yapı Kataloğu

Alanında oldukça başarılı olan Yapı Kataloğu’nun organik trafiğinde düzenli ve istikrarlı bir yükseliş sağladık.

Online Çiçek Satış Markası

Yeni kurulmuş olan ve hastalık teşhisi alanında hizmet veren sitede, SEO çalışmalarımız ile kısa sürede aylık 8000 uluslararası trafik sağladık.

Uluslararası Sağlık Sitesi

Yeni kurulmuş olan ve hastalık teşhisi alanında hizmet veren sitede, SEO çalışmalarımız ile kısa sürede aylık 8000 uluslararası trafik sağladık.

Sıradaki Başarı Hikayesi Sizinle Olsun

Sizi tanımak, ihtiyaçlarınızı, sorunlarınızı öğrenmek ve Seorative olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi görüşmek isteriz.
About-CallToAction-Rocket-Image