Nubebe Başarı Hikayesi

Proje Hakkında

Nubebe, kendi bünyesinde üretmiş olduğu çocuk ve bebek ayakkabı ürünlerini, sahip olduğu eticaret sitesinden satışını yapan yerel bir ayakkabı markasıdır. Üretmiş oldukları ayakkabılar, ortopedistler ve çocuk doktorları tarafından tavsiye edilen çocuk ayakkabıları arasında ön sıralarda yerlerini almıştırlar.

 

Ufak bir marka bilinirliği haricinde organik trafiği bulunmayan Nubebe’nin, SEO hizmetimiz ile birlikte organik trafik rakamlarında ciddi oranda yükselişler elde ettik. Hizmet dönemi boyunca yapmış olduğumuz bazı çalışmaları aşağıda detayları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

Neler Yaptık

Temmuz 2020 itibarıyla Nubebe markası için SEO çalışmalarına başladık ve kısa sürede önemli başarılara imza attık. Proje çalışmaları ve süreçle alakalı bütün detaylar aşağıdaki gibidir.

Eticaret SEO Çalışmaları

Bir eticaret sitesinde yapılması gereken birçok SEO çalışması, Nubebe için de uygulanmıştır.

 

Eticaret SEO odağında yapılan çalışmalara örnek olarak;

 • Kategori ağacının düzenlenmesi, optimizasyonu,
 • Kategori ve ürün sayfalarının optimizasyonları,
 • Kategori açıklamalarının üretimi ve optimizasyonu,
 • Site geneli teknik geliştirmeler,
 • Markanın ön planda olmak istediği spesifik ürün gruplarına özel çalışmalar,
 • Eticaret sitelerine özel teknik SEO geliştirmeleri,
 • Site dışı SEO çalışmaları.

Bu çalışmalar sayesinde, markaya ait olan eticaret sitesinin SEO değerinin artması ile birlikte, organik ziyaretçi artışı, sıralamalarda yükselme ve daha bir çok başarı elde edilmiştir.

Yerel Firma ile SEO Çalışmalarının Zorluğu

Nubebe ulusal rakiplerine nazaran daha butik bir marka olsa da SEO çalışmalarımız neticesinde pek çok rakibini organik sıralamada geride bırakmayı başarmıştır.

Kapsamlı Teknik SEO Çalışmaları

Teknik SEO kısmındaki analizlerimiz sonucunda, sitenin hatalarını ve gerekli iyileştirmelerini tespit ederek, teknik alanda onlarca farklı geliştirmeler uyguladık. Kritik hataların giderilmesi ve iyileştirmelerin yapılmasından sonra, daha az öneme sahip olan birçok teknik geliştirme maddesini tamamladık. 

 

Başlangıçta sitenin teknik altyapısının çok kötü olmasına rağmen, yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar sayesinde handikaplı başladığımız süreci Google’ın, çalışma yaptığımız web sitesini, rakiplere kıyasla daha çok ödüllendirmesiyle sonlandırdık.

Teknik Geliştirme Süreci

Markanın destek aldığı yazılım ekibi ile ortak çalışmalar yaparak teknik sorunlarla alakalı geliştirmeler yaptık. 

 

Genel olarak teknik optimizasyon sürecimizde uyguladığımız adımları ise aşağıda sizler için listeledik;

 • Sitenin teknik SEO açısından hatalı veya iyileştirme yapılabilecek alanların, durumların tespit edilmesi,
 • Tespit edilen eksikliklerin veya geliştirmelerin, yazılım ekibine iletilmesi, 
 • Yazılım ekibinin veya yazılımcının teknik geliştirme işlemlerini zamanında yapması için gerekli takip ve hatırlatmaların tarafımızca yapılması,
 • İletmiş olduğumuz geliştirmeleri yazılım ekibi ile görüşerek en fazla ve en hızlı etkiyi alacak şekilde yapılış sırasının belirlenmesi,
 • Uygulanıp siteye aktarılan teknik geliştirmelerin kontrollerinin sağlanması, 
 • İletilen teknik geliştirmelerin tamamlanması ile birlikte, yeni teknik geliştirmelerin tespit edilmesi ve sürecin tekrarı,
 • Sitenin teknik SEO açısından sorunsuz ve en optimize olana kadar çalışmalara devam edilmesi.

Özel Yazılım

Günümüzde markalar, hazır yazılım paketleri veya platformları kullanabildiği gibi bazen de yazılım geliştiricilerinden kendilerine ait özel yazılımlar veya scriptler kullanmaktadırlar. Her yazılımın veya platformun da SEO süreçleri bakımından kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

 

Nubebe, eticaret sitesi için bu özel yazılımlardan birini kullanmaktaydı. Özel yazılım olmasından ötürü SEO sürecimiz açısından negatif bir etki almadan içerik ve teknik geliştirmelerimizi başarılı bir şekilde tamamladık.

Sonuçlar

 • Yerel ve butik bir marka olan Nubebe ile 10’larca katı büyüklükteki ulusal firmaların kategori ve ürün sayfaları sıralamalarda geçilmiştir.
 • Hizmet başlangıcında ticari kelimelerde sıfır organik trafiğe sahipken, hizmet dönemimizin sonunda aylık 5000’den fazla düzenli organik trafik sağlanmıştır.
 • Rekabet durumu yüksek ve orta seviye kelime gruplarından 80’den fazla kelimede ilk 3 sıraya, 150’den fazla kelimeyi ilk sayfaya yükseltmeyi başardık. 
 • SEO çalışmaları tamamlanmış olmasına rağmen organik yükselme aylarca devam etmiştir.
 • Kritik hataların ayıklanması için yoğun çaba sarf ederek SEO açısından daha hızlı teknik stabilite sağladık.
 • Ticari kelimelerde görünürlüğü hiç olmayan bir markaya hizmet süresi boyunca toplam 45.000’den fazla ziyaretçi sağlanmıştır.

Daha net görüntüleyebilmek için görselin üzerine tıklayabilirsiniz.

Diğer Başarı Hikayelerimiz

Yapı Kataloğu

Alanında oldukça başarılı olan Yapı Kataloğu’nun organik trafiğinde düzenli ve istikrarlı bir yükseliş sağladık.

Online Çiçek Satış Markası

Yeni kurulmuş olan ve hastalık teşhisi alanında hizmet veren sitede, SEO çalışmalarımız ile kısa sürede aylık 8000 uluslararası trafik sağladık.

Uluslararası Sağlık Sitesi

Yeni kurulmuş olan ve hastalık teşhisi alanında hizmet veren sitede, SEO çalışmalarımız ile kısa sürede aylık 8000 uluslararası trafik sağladık.

Sizin De Bir Başarı Hikayeniz Olsun!

Sonuç odaklı SEO hizmetimiz ile dijital görünürlüğünüzü artırarak, daha çok müşteri sağlayabiliriz.
About-CallToAction-Rocket-Image